2024-05-03
Visdraudzīgākais viesnīca Amsterdamā
Raksta bloģeris Artyoms Ačkasovs:
Holandes galvaspilsēta ir izklaides vieta. No visām pasaules malām šeit plūst piedzīvojumu cienītāji, lai puscaurspīdīgā dūmu atmosfērā ar pilnu brīvību vienlaikus atlaistu visas savas kaislības. Droši vien tieši šādiem cilvēkiem tika radīts šis neparastais viesnīca.
Reiz Amsterdamas kuģu būvētavā skaņas radīja krāvēji, burbuļoja krāni, un trose saskrēja no slodzes. Šeit būvēja milzīgas laivas. Pēc tam kuģu būvētava kļuva nevajadzīga (tā tika slēgta 1979. gadā), un drīz tās teritorijā iepazīstināja mākslinieki un citi hipiji, bet visi krāni tika demontēti. Tādējādi gandrīz visi.
Šodien bijusī kuģu būvētava ir kļuvusi par oficiālu un iecienītu vietu ballētājiem — mākslas atmosfērā bijušos noliktavās un konteineru uzkrājumos mīt hipsteri, kā arī parasti tūristi.
Šī vieta ir viena no populārākajām ballēšanas vietām Eiropā. Un vēl — īsts paradīze dažādām fotosesijām.
Rajona dominējošā iezīme, burtiskā nozīmē šo vārdu, ir pēdējais palikušais dzīvs milzīgais ostas krāns, ko 1951. gadā uzbūvēja uzņēmums Hensen. Kad tas bija tikai krāns Nr. 13, kas daudzus gadus palika pamests.
Vēsture klusē par to, kas tieši mudināja Edvinu Kornmanu Rudi iegādāties krānu un izveidot tajā viesnīcu, bet tas tika izdarīts, un vēl kā!
Krāns tika pilnībā demontēts un restaurēts. Pēc trīs ar pusi gadu ilgās rekonstrukcijas (no 2011. līdz 2015. gadam) tā kopējais svars palielinājās no 198 tonnām līdz 295 tonnām — gandrīz par 100 tonnām! Konstrukcija tika pastiprināta, šeit parādījās lifti un jaunas telpas. Proti — tikai trīs numuri, izvietoti augstumā no 35 līdz 50 metriem virs zemes.
Uz centrālo platformu var uzkāpt gan ar liftu, gan pa spirālveida kāpnēm.
No kāpņu platformām paveras lieliski skati uz bijušās kuģu būvētavas teritoriju un pilsētu.
Uz platformas ir izveidota daudzfunkcionāla telpa, kurai ir trīs pielietojumi: šeit ir birojs, šeit var rīkot ballītes līdz 70 cilvēkiem, kā arī šeit atrodas profesionāla televīzijas studija ar interneta kanālu līdz 1 Gbit.
Numurā var iekāpt tikai ar liftu.
Katras numura apdare izmaksāja vairāk nekā vienu miljonu eiro. Un tas ņemot vērā, ka liela daļa iekārtu un materiālu tika nodrošināti barterā, par reklāmu. Jebkurā gadījumā, pati summa trīs ar nedaudz vairāk miljoniem eiro par trim numuriem ievieš šoku un apbrīnu. Bet daudz lielāku šoku jutīs, kad redzēsi pašus numurus, pie kuriem strādājuši labākie Holandes dizaineri.
Apakšējais numurs Free Spirit ar 36 kvadrātmetru platību ir veidots industriālajā stilā ar vieglām pilnīgas neprāta piezīmēm.
Otrajā stāvā numurā atrodas vannas istaba ar skatu.
Vidējais numurs Secret ir līdzīga platība, bet noformēts vēl halucinogēnāk.
«Top» numurs Mystic — dizaina un luksusa apvienojums, kā arī no numura paveras vispārīgākais skats uz pilsētu no gandrīz 50 metriem augstuma.
Tomēr pagaidiet, viskrāšņākais skats paveras ne no šī numura, bet no milzīga atklāta džakuzi, kas atrodas krāna pašā augšā!
Jāpiebilst, ka krāns nedaudz pagriežas zem vēja spēka iedarbības, tāpēc skats no loga nemitīgi mainās.
Viesnīcas pakalpojumos ietilpst transports uz Amsterdamu ar privātu lidmašīnu, ar turpmāko nogādāšanu līdz viesnīcai ar limuzīnu. Ja vēlaties, varat pasūtīt personīgo apsargu.
Prieks dzīvot tādā viesnīcā ir dārgs — no 450 līdz 1600 eiro par nakti. Bet jāsaka, ka brīvu numuru tur praktiski nav. Vēl jo vairāk, jo šajā viesnīcā jēdziens „get high” tiek uztverts ne tikai pārnestā nozīmē, bet arī tieši.
Un tiem, kam tā daža nav pietiekama, viesnīcas īpašnieki piedāvā par 85 eiro izdarīt lēcienu no strēles ar trosi — no 90 metru augstuma!
Patiešām traka vieta!
Fotogrāfijas un teksts — Avots